2018 Yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Taban Puanı

2
365

Astsubay Alımların merakla bekleyen adaylar için müjde! Alım sonuçları açıklandı. 2018 yılı içerisinde yapılan Dış Kaynak Astsubay Alımı ile ilgili puanlar yayınlandı. Peki 2018 Astsubay Taban Puanı Kaçtır? İşte yazımız.

Askeri bir ortamda, asker bir birey olmak isteyen adaylar, her sene yapılan alımlara mevcut verilerinin TSK’nın istediği verilere uyması koşulu ile alım başvurusu yapabilir. Bu alımlar da belirli bir şartlara ve koşullara göre yapılarak, alınacak personelin kurum bünyesinde istenilen kadroya tam uyumluluk ile çalışmasını sağlamaktadır.

Alımlarda Hangi Standartlar Var?

Yapılan alımlar, belirli yaş, boy, kilo, öğrenim durumu, spor test, sözlü test gibi bir çok elemelerden geçirilerek tam olarak istenilen personelin alımı yapılmaktadır. Durum böyle olunca daha çok kriter konularak en uygun adayın alınması istenmektedir. Yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de adayların başvuru kılavuzunu okumayarak, boy ve kilo kısımlarını göz ardı edip, mülakatlara gelmesidir. Belirli standartlara ulaşamayan adaylar kazansa dahi ön sağlık mülakatında elenmektedirler. Bununla beraber renk körü gibi doğuştan bulunan rahatsızlıklarda da aday kabul edilmemektedir.

2018 Yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Hangi KPSS Puanı Dikkate Alınıyor?

3 senedir başlayan ve adayların konusunda belirleyici bir duruma sahip olan KPSS puanı da yeni bir şart arasına girdi. KPSS P93 ile KPSS P3 puanlarının dikkate alındığı bu astsubay alımı Dış Kaynaktan yapılan Astsubay Alımı için geçerlidir. Yani üniversiteyi en az 2 yıl olarak sivil bir üniversitede bitirdiyseniz ve KPSS’ye girerek belirlenen puan veya üstünü aldıysanız bu alımlara hak kazanacaksınız.

2018 Yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Taban Puanları

Ön başvurularının yapılması sonrasında adayların heyecanla bekleyişleri son bularak, Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesi üzerinde bulunan personel temin sayfasından sonuçları duyurdu. Yapılan başvuruları oranla açıkladığı taban puanı ile başvurusu geçerli olup baraj puanını geçen adaylara gün gün randevu vererek, mülakatlar için startı verdi. işte 2018 Astsubay Taban Puanları..

İkmal, Maliye, Personel Sınıfları için

KPSS P93 Puan Türünde;

68,99624

KPSS P3 Puan Türünde;
80,72653

Bu alım ile birlikte 2018 alımlarını sonlandıran MSB, yeni dönemde alımlarına devam edecek. Yeni dönemde de puanların yukarıda belirtilen değerlerden farklı olmamakla beraber puanların biraz daha aşağı çekileceğini düşünüyoruz.

2018 Yılı Dış Kaynaktan Alımı Genel Bilgiler sayfasına göz atabilirsiniz.

2018 Yılı Başvuru Kılavuzuna bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni yıl 2019’da yapılacak olan Astsubay Alımları kategorisine göz atarak, yeni yılda yapılacak olan alımlara katılabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Buraya isminizi giriniz.