2019 Dış Kaynak Astsubay Alımı Ne Zaman Başlayacak?

1
694

Sitemizin açılışından sonra sosyal medya üzerinden en çok gelen sorulardan birisi de ön lisans, lisans mezunlarının girmek istediği astsubay alımının ne zaman başlayacağı. 2019 Yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alımı tarihleri hakkında bir bilgilendirme yapalım istedik.

Her sene olduğu gibi bu sene de Astsubay Alımı hız kesmeden devam edecek. Tarih konularında Kuvvet ve Bakanlık herhangi bir bilgi vermese de mezuniyet tarihleri ve adayların mezun olarak dağılması gereken sınıf okulları tarihleri göze alındığında aslında alımların ne zaman yapılacağı az çok tahmin edilebiliyor, öngörülebiliyor.

2019 Yılı Ön Lisans veya Lisans Mezunları Astsubay Alımları Ne Zaman?

Merakla beklenilen haber ise henüz kesinleşmedi. 2019 yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alımı başvuruları henüz bir resmi açıklama ile doğrulanmadı. Bu gibi açıklamalar net bir ağızdan açıklanmadığı sürece sadece öngürüdür ve her otoritenin de bir öngörüsü vardır.

2012 yılından bu yana yaptığımız ön görüler her ne kadar bir kaç gün ile sarkmış olsa da sınavların veya başvuruların ne zaman yapılacağını öngörü şeklinde açıklayabilmekteyiz.

Bu sene ön lisans ve lisans mezunlarının astsubay alımı na dahil olmak için başvuruların açılacağı tarih, Mart sonu ve Nisan başı olarak değerlendirmekteyiz. Yani geçen sene olduğu gibi sadece ön lisans ve lisanstan mezun olan adayların başvuracağı tarih mart sonu ve nisan 2019 şeklinde olacağını ön görüyoruz.

Başvurular Ne Şekilde Yapılacak?

Başvurular ise her zamanki gibi internet üzerinden Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri için Milli Savunma Bakanlığı internet sitesinden, Jandarma için ise Jandarma.gov.tr adresinden yapılacaktır. Herhangi bir şekilde mektup veya resmi bir evrak ile başvurunuz alınmayacak olup tamamen internet üzerinden başvurular alınacaktır.

Kuvvetler ve Jandarma Ne Kadar Alım Yapacak?

Her sene yapılan alımlar bağlı olunan yıldan bir önceki yılın personel eksiklerine göre yeniden yapılandırılarak yeni yılda ne kadar personel alınacağı belli olmaktadır. Bu bağlamda alımların sayıları değişmektedir. Ancak genelde binden daha fazla personel çağrılmaktadır.

Başvuru Sonucumu Nasıl Öğreneceğim?

Başvurunuz sonrasında mülakata veya sınava hak kazanacak personelin bildirimi yine başvurunun yapıldığı adreslerdir. Başvurunun yapıldığı MSB ve Jandarma adreslerinde sonuçlar açıklanıp. Kazanan adaylara detaylı bilgiler verilecektir. Herhangi bir şekilde mektup veya telefon araması ile sonuç bildirilmeyecektir.

Mutlaka Okumanız Gereken Bilgiler:

1- 2018 Yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alım Başvuru Kılavuzu
2- 2018 Yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Taban Puanı
3- 2018 Yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alım Genel Bilgiler
4- 2019 Yılı Astsubay Alımı Başvuruları Başladı Mı?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Buraya isminizi giriniz.