2019 Yılı Kadın/Bayan Astsubay Alımı Ne Zaman?

0
578

Kadınların korunması kapsamında yapılan kanun değişikliği ile bayan kelimesinin yasaklanması ile artık Bayan Astsubay Alımı , Kadın Astsubay Alımı olarak değişmiştir. Öncelikle bu duyurumuzu yaparak konumuza geçelim.

Kadınların toplumda olan etkisi ve bir anne olarak kutsal bir mertebelerinin olması yanında artık tüm ülkeler kadınların daha fazla iş gücüne dahil edilmesi konseptini geliştirdi.

Tüm dünya orduları olmak üzere ülkemizin Türk Silahlı Kuvvetleri‘de bünyesinde subay, astsubay ve sivil memur statüsünde kadın personel çalıştırmaktadır.

Kadınlar, artık Astsubay mesleği içerisinde de aktif olarak rol almaya başladı. En çok alımı yapan Jandarma Genel Komutanlığı arkasından Kara Kuvvetleri Komutanlığı’dır.

Bugün sizlere askeri kurumlar içerisinde yapılacak olan kadın astsubay alımı bilgisi vereceğiz.

2019 yılına geçmemizle beraber artık yeni yıl alımlarına odaklanmak gerekmektedir. Kadın alımlarını bu sene yine rekor kırarak Jandarma Genel Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı alacaktır.

Türban Takıyorum Astsubay Olabilir Miyim?

En çok sorulan sorulardan biri de türbandır. Yıllardır tartışılan bir konu olan askeriye türban konusunda artık serbesti başladı. Polis Teşkilatı, Jandarma ve tüm Kuvvet Komutanlıklarında giyim/kuşam envarterlerine türbanda katılarak artık türban takan kadınlarımız polis, subay, astsubay, sivil memur ayırt etmeksizin hayallerine kavuşabilecektir.

Tartışmalara konu olan Türbanlı ilk Kadın Astsubaylar yemin töreni.

Jandarma Kadın Astsubayı Olmak İstiyorum

Jandarma Genel Komutanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı altından ayrılması ve içişleri bakanlığına geçmesi ile artık alım takiplerini tamamen içişleri bakanlığı organizasyonunda yapılmakla beraber duyuruları www.jandarma.gov.tr adresinden yapılmaktadır.

Bu sene alımları ise Mart sonu, Nisan başında yapacağını öngörüyoruz.

Kara Kuvvetleri Kadın Astsubay Olmak İstiyorum

Kara Kuvvetleri Komutanlığı ise Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na 2014 yılından sonra hiç alım yapmadı. Ancak ön lisans mezunu kadın astsubay alımı her sene düzenli olarak yapmaktadır.

2019 yılı Kadın Astsubay Alımı ise yine Mart/Nisanda yapılacak alımlar ile yapılacağını ön görüyoruz.

Mutlaka okumanız gereken belgeler ise şöyle:

2018 yılında yapılan geçmiş Kadın Astsubay alımı başvuru kılavuzunu okuyarak genel olarak ne şekilde sınavların olduğu, standartların ne olduğunu okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Buraya isminizi giriniz.