Astsubay MYO Nerelerde Var? Yaz Kampları Var Mı?

0
291

Merhabalar, lise son sınıfta okuyorum. Bu sene Asb. Meslek Yüksek Okulu sınavlarına katılarak, Astsubay olmak istiyorum. Kara, Hava gibi MYO’lar hangi illerdedir? Yaz kamplarına gittiklerini duydum. Bu kamplar nasıldır?

Merhabalar, öncelikle daha önce açıkladığımız bir bilgi olan Astsubay Meslek Yüksek Okulları Nerelerdedir? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Balıkesir, İzmir ve Yalova üzerinde konuşlanmıştır okullar.

Okulların genel olarak direnç kazanma ve bedenin eğitilmesi için yazları kampları bulunmaktadır. İzmir ve Balıkesir yani Hava ve Kara Kuvvetleri, İzmir üzerinde deniz kampları bulunmaktadır. Deniz Kuvvetleri’de kendi bünyesinde bulunan yerlerde kamp yapmaktadır. Gemi veya Yalova içi gibi.

Kara Kuvvetleri, Urla, Menteş, ATAT Kampı

Kara Kuvvetleri bünyesinde bulunan öğrencilerin yazları gittiği kamplardan biri olan ATAT kampı, Bando okulu, Asb. Meslek Yüksek Okulu ve Kara Harp Okulu bünyesinde okuyan öğrencilerin hazırlandığı kamplardır. Burada koşu, askeri eğitim, yüzme ve gece eğitimleri yapılır. Bölge doğu şartlarına ve zor şartlara uygun olarak dizayn edilmesi ve doğal arazi arızalarının olması sebebiyle çok tercih edilen, komando kurslarına yakın kurslardır.

Hava Kuvvetleri, Aliağa Kampı

Kamplar tamamen adayların/öğrencilerin beden gelişimi kazandırmak, spora alıştırmak ve vücut direncini arttırmaya yöneliktir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Buraya isminizi giriniz.